Bedrijven in medische sector uit Oost-Nederland nemen deel aan Medical Devices Meetings in Stuttgart
7 maart 2017 15:02

Van 7 tot en 9 maart 2017 zal een delegatie uit Oost-Nederland op een economische missie gaan naar Zuid-Duitsland. De delegatie bestaat een gevarieerde groep van bedrijven en onderzoekers die met elkaar de Duitse markt zullen verkennen en de regio zal profileren. Deelnemers zijn o.a. Bimba, Bronkhorst, Demcon, Micronit en de Universiteit Twente. Het doel is te komen tot zorginnovaties met focus op het stimuleren van bedrijvigheid in de regio. Daarnaast zal worden verkend in hoeverre de regio’s Oost-Nederland en Zuid-Duitsland op dit vlak kunnen samenwerken.
In Oost-Nederland worden medische kennis, technologische ontwikkeling en innovatieve bedrijvigheid samengebracht om de klinische en commerciële realisatie te versnellen en te verbeteren. De Medical Tour naar Zuid-Duitsland is een coproductie tussen het Netherlands Business Support Office in Stuttgart en het World Trade Center Twente.
Na twee succesvolle medical tours in 2014 naar Zuid-Duitsland en in 2015 naar de regio Hamburg, is het vizier dit keer opnieuw gericht op Zuid-Duitsland. De keuze voor deze bestemming ligt voor de hand. Er bevinden zich vergelijkbare, interessante bedrijven en clusters in de regio Stuttgart. Zuid-Duitsland is het kloppend hart van Europa als het gaat om medical devices.
Naast deelname aan het matchmakingevent Medical Devices Meetings in Stuttgart zal in gesprek worden gegaan met een aantal zeer interessante bedrijven, waaronder Philips Medical, waarbij een mogelijke grensoverschrijdende samenwerking zal worden verkend. Uiteraard is het versterken van onderlinge contacten een ander belangrijke doelstelling van deze trip.
De missie wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Provincie Overijssel.
Fotobijschrift: Bezoek Philips Medizin-Systeme in Böblingen 6 maart 2017
Reacties op dit artikel
Reactie plaatsen? Log in met uw account.