
Wist u dat uit onderzoek blijkt dat slechts 4% van de bedrijven in het MKB gebruik maken van een Raad van Advies? En dat is een gemiste kans, want uit een ander onderzoek blijkt dat bedrijven die wel gebruik maken van een RvA aantoonbaar betere resultaten behalen. En dat met een instrument dat laagdrempelig is, gericht op adviezen uit de praktijk en snel te organiseren is. Daarom willen we als CEO Capabel ondernemers en directies bewust maken van de Toegevoegde Waarde van een RvA en ze helpen met het opzetten daarvan.
Geofoxx installeert RvA
We spraken dan ook met Boudewijn ter Haar, directeur van Geofoxx. Geofoxx is een veelzijdig bureau voor milieu-expertise met 70 professionals en 3 kantoren. Geofoxx heeft sinds 1 juli 2021 een nieuwe RvA: Peter Waterman partner bij CFO/CEO Capabel en een tweede persoon met veel ervaring in de branche, die uit het netwerk van CEO Capabel komt. Peter heeft Geofoxx ook geholpen met het opstellen van een reglement, zodat de verwachtingen voor beide partijen helder zijn. De RvA komt 4 x per jaar bijeen, maar heeft ook regelmatig contact tussen door. Boudewijn deelt ook 4 -wekelijkse de financiële rapportage en de commerciële voortgang, om de betrokkenheid en de interactie te stimuleren.
Waarom een RvA?
Wat was de reden voor Boudewijn om een RvA in te stellen?: ‘Als ik het simpel samenvat dan is de toegevoegde waarde vooral om de directie scherp te houden’, aldus Boudewijn. ‘Het is prettig als mensen op enige afstand van het bedrijf, goede vragen stellen en toetsen of we echt, maar dan ook echt bezig zijn met datgene wat we beloofd hebben aan ons zelf en onze klanten’. Ook om een tunnelvisie te voorkomen. Ze kijken toch ook vanuit een andere bril en brengen daarmee nieuwe ideeën en oplossingen. ‘Het is ons extra geweten, een klankbord, een sparringpartner’. Ook brengt de RvA aanvullende kennis en een netwerk in.
Vinden van kandidaten
‘We hebben Peter Waterman gevraagd om in de RvA plaats te nemen omdat hij ons bedrijf heel goed kent. Hij heeft ons op interim basis enorm geholpen bij het verbeteren van onze inrichting en financiën. Nu we stabiel zijn hebben we dus een RvA opgericht. Ik heb CEO Capabel en Peter gevraagd om op zoek te gaan naar een tweede kandidaat in de RvA, omdat het toch een latente doelgroep is. De mensen die capabel zijn om in een RvA te zitten, vormen geen duidelijk aanwijsbare of zichtbare groep. De zoektocht is toch heel anders dan bij regulier personeel. We zijn blij dat CEO Capabel daarom zo snel een geschikte kandidaat heeft gevonden.’
Ook hulp nodig bij het oprichten van een RvA of het zoeken naar een geschikte kandidaat. CEO Capabel beschikt inmiddels over een netwerk van ruim 250 kandidaten! Neem dus contact met ons op. www.ceocapabel.nl
Reacties op dit artikel
Reactie plaatsen? Log in met uw account.