100 jaar ORAM

10 juli 2017 13:53

100 jaar ORAM

De stemming zat er direct in op het moment dat Prof. Dr. Herman Pleij begon met spreken. Ad rem en vol humor vertelde hij over het Amsterdamse koopmanschap uit de Eerste Gouden Eeuw. Het voelde een beetje alsof we echt mee teruggingen in de tijd. Iedereen in de compleet tot de nok toe gevulde zaal luisterde aandachtig naar wat Pleij nog meer te vertellen had.

Zijn verhaal ging over de bouwstenen van het Amsterdamse koopmanschap uit de Gouden Eeuw. Bouwstenen die vandaag de dag nog steeds opgaan: egaliteit, inventiviteit, grote bek en consensus.

‘Misschien vormen de brede ideeënrijkdom en de sterke betrokkenheid van velen wel de voornaamste aanzet tot ongekende welvaart onder een aanzienlijk deel van de bevolking. Iedereen maakt over alles ruzie, maar beschikt gelukkig over de al eeuwen beproefde mentaliteiten van de koopman: de schoorsteen moet roken en iedereen hoort aan zijn trekken te komen, anders is er geen handel. Door marchanderen en schipperen zijn we de meesters geworden van het compromis,’ aldus Pleij. Het college vond plaats in het kader van 100 jaar ORAM. De Amsterdamse ondernemersorganisatie bestaat in 2017 100 jaar. Dat jubileum wordt gevierd aan de hand van een uitgebreid en spraakmakend jubileumprogramma. «

JUBILEUMPROGRAMMA

Tot december 2017

Zomerborrel: 5 september 2017

100 jaar ondernemen in Amsterdam

Jubileumfeest: 29 september 2017

Aanbieding ‘Blauwdruk voor de Derde Gouden Eeuw’. Van de ondernemers aan de stad. De Blauwdruk voor de Derde Gouden Eeuw van Amsterdam is inspirerend, visionair en biedt ideeën van ondernemend Amsterdam die uitvoerbaar en blijvend van aard zijn.

Najaarsforum: 7 november 2017

Lancering Index voor het Ondernemersklimaat in Amsterdam. Hoe staat de stad ervoor en wie heeft significant bijgedragen aan het ondernemersklimaat?

Havengildediner: 24 november 2017

Diner voor de havengemeenschap waar we 100 jaar Scheepvaart Vereniging Noord (SVN), de voorloper van ORAM, vieren.

Fotografie: Toon Büchner, Fototeam Sanders & Rozemeijer

 

terug

Reacties op dit artikel

Reactie plaatsen? Log in met uw account.

Om de gebruiksvriendelijkheid van onze website en diensten te optimaliseren maken wij gebruik van cookies. Deze cookies gebruiken wij voor functionaliteiten, analytische gegevens en marketing doeleinden. U vindt meer informatie in onze privacy statement.