ANWB en ROC Mondriaan leveren eerste gediplomeerden aan Wegenwacht

30 januari 2018 13:45

ANWB en ROC Mondriaan leveren eerste gediplomeerden aan Wegenwacht

Vijftien studenten van ROC Mondriaan hebben vorige week op het hoofdkantoor van de ANWB in Den Haag het diploma Eerste Autotechnicus ontvangen. De gediplomeerden gaan aan de slag als wegenwacht, accuservice-medewerker of medewerker van het servicecentrum.

Sommige studenten werken al een paar maanden als wegenwacht, accuservice-medewerker of medewerker van het servicecentrum. Twee van hen moesten direct na de diploma-uitreiking spoorslags het ANWB-hoofdkantoor verlaten om hun dienst te beginnen. In september zal nog een lichting van twaalf kandidaten de opleiding afronden.

Het is de eerste lichting wegenwachtmedewerkers die is opgeleid via de Beroeps Begeleidende Leerweg (BBL). De diploma-uitreiking is de formele bekroning van de opleiding en werd verricht door directeur Hulpverlening van de ANWB Rian Vreeburg en directeur Arien Reyngoudt van de School voor Autoschade en Mobiliteit van ROC Mondriaan. Reyngoudt: “Als ROC, met de R van regionaal, zijn wij gericht op onze eigen regio. Maar hoe zeldzamer de opleiding wordt, hoe groter de regio. Bovendien houden wij landelijke ontwikkelingen goed in de gaten. Het eerste half jaar kwamen studenten soms helemaal uit Eindhoven twee keer per week naar de Tinwerf in Den Haag. Toen is er gekozen voor een meer centrale locatie in Utrecht. Die stad ligt niet in onze regio, maar het hoofdkantoor van de ANWB staat altijd nog in Den Haag. In ieder geval ben ik ontzettend trots op wat we met elkaar hebben gedaan. De ANWB wil investeren in mensen en samen geven we dat onderwijs. Mijn complimenten gaan naar de studenten en zeker ook naar de leermeesters, daar zijn ze vier dagen per week en daar gebeurt het voor 80 procent.”

 

terug

Reacties op dit artikel

Reactie plaatsen? Log in met uw account.

Om de gebruiksvriendelijkheid van onze website en diensten te optimaliseren maken wij gebruik van cookies. Deze cookies gebruiken wij voor functionaliteiten, analytische gegevens en marketing doeleinden. U vindt meer informatie in onze privacy statement.