Haagse jongeren aan de slag bij Vis Groep na speedmeet MVO Westland

2 februari 2017 13:30

Haagse jongeren aan de slag bij Vis Groep na speedmeet MVO Westland

Na een door MVO Westland georganiseerde speedmeet zijn in januari twee jongeren gestart met een leerwerktraject bij de Vis Groep in Wateringen. Later krijgen nog twee studenten een plek bij het bedrijf. De Vis Groep was op zoek naar jongeren met een afstand tot de arbeidsmarkt die willen worden opgeleid tot diamantboorder. MVO Westland zette hiervoor een regionale samenwerking op met de LeerWerk Makelaar van het WSP Den Haag, Delft en Rijswijk.

Half januari voerden tien Haagse jongeren in de kantine van de Vis Groep drie korte gesprekken met medewerkers. Algemeen directeur Dick van Veelen was blij verrast met de opzet van deze speedmeet. “Vooraf dachten we misschien één starter te vinden maar het zijn er vier geworden. We waren vooral op zoek naar jongens die de wil hebben om een vak te leren en om te werken. Technische affiniteit is gewenst maar 80% van het succes heeft te maken met mentaliteit. Daar hebben we dus ook echt op gescout.”

Ambacht leren van leermeester

Bij de Vis Groep werken honderd medewerkers in diverse disciplines in de bouw en installatietechnische wereld. In de zelf opgerichte Academy zet het bedrijf trainingsprogramma’s op om de groei van het bedrijf te ondersteunen en het niveau te blijven verhogen. “We werken daarbij met leermeesters en werkleerplekken waar jonge mensen het vak leren", licht Dick van Veelen toe. De jongeren krijgen stukje bij beetje meer vrijheid en het uiteindelijke doel is dat ze met een eigen bus naar bouwwerken gaan om daar zelfstandig klussen uit te voeren.

Resultaat van regionale samenwerking

De plaatsing is een mooi resultaat dat via een regionale samenwerking van de grond kwam. Jaap Hinfelaar, accountmanager Patijnenburg: “Binnen Westland hadden we niet voldoende kandidaten voor de Vis Groep, daarom zocht ik contact met het WSP Haaglanden. We helpen Westlandse werkgevers graag verder, ook als we daarvoor iets verder moeten kijken.” De LeerWerk Makelaar van het WSP Den Haag, Delft en Rijswijk, dat jongeren specifiek begeleidt naar leerwerkbanen, selecteerde daarop diverse cv’s van jongeren. “We zijn met MVO Westland in gesprek om de samenwerking voort te zetten zodat we ook andere Westlandse werkgevers kunnen ondersteunen", aldus Robbert Westerhout van de LeerWerk Makelaar.

 

 

 

terug

Reacties op dit artikel

Reactie plaatsen? Log in met uw account.

Om de gebruiksvriendelijkheid van onze website en diensten te optimaliseren maken wij gebruik van cookies. Deze cookies gebruiken wij voor functionaliteiten, analytische gegevens en marketing doeleinden. U vindt meer informatie in onze privacy statement.