Sumit Gupta: ‘Geen uurtarieven meer, maar lange allianties en belangen in bedrijven’
23 juni 2025 12:21
Ondernemer Sumit Gupta, oprichter van de Deploy Yourself School of Leadership, is een nieuwe weg ingeslagen. Hij heeft het bedrijf 10GenPartners opgericht, waarmee hij decennialange allianties wil aangaan met ondernemers met een omzet tussen de 5 en 20 miljoen euro. Sumit heeft de ambitie om die omzet op te schalen naar meer dan 100 miljoen euro en tegelijkertijd het bedrijf nieuw leven in te blazen. Een belangrijk doel van Sumit is om het ‘kwartaaldenken’ onder bedrijven te doorbreken.
Sumit bekleedde 16 jaar lang leidinggevende posities in de technologiesector. Daarna runde hij nog vijf jaar een succesvolle coachingspraktijk. Maar nu heeft hij het roer omgegooid. 10GenPartners vervangt uurtarieven en motiverende peptalks door een eigen Value First, Partner Second™-model:
- Een 90-120-daagse eerste fase voor een vast bedrag, die onmiddellijke kortetermijnresultaten oplevert - zowel cultureel als zakelijk.
- Zodra mijlpalen zijn bereikt, ontvangt 10GenPartners een minderheidsaandeel (of een bonus) naarmate het partnerschap groeit.
- Lopende meerjarige alliantie - leiderschapscoaching, cultuurvernieuwing, operationele vereenvoudiging, fusies en overnames en exitbereidheid - allemaal onder één langetermijnpartnerschap.
Tien generaties
"We gaan nu schouder aan schouder staan met de oprichters van bedrijven voor de komende jaren, zodat het werk dat we doen zal resoneren met de volgende tien generaties. De Deploy Yourself School of Leadership was meer een dienstverlener. 10GenPartners wil hun partner zijn, waar ze op kunnen rekenen - wat er ook gebeurt."
Sumit wil uiteindelijk investeren en een minderheidsbelang krijgen in zijn partners, maar het is niet de bedoeling om dat te laten lijken op de manier waarop durfkapitalisten werken. "Mijn investering is niet gericht op snijden, snijden en verkopen met winst. Ik wil de droom, cultuur en waarden van de oprichters behouden, terwijl we samen het bedrijf laten groeien. De oprichter moet te allen tijde controle houden over zijn bedrijf."
10GenPartners werkt met slechts 5-10 bedrijven tegelijk omdat dit soort transformatie ‘focus’ vereist.
Reacties op dit artikel
Reactie plaatsen? Log in met uw account.