Maasbert Schouten en investeringsbankier lanceren fiscaal vriendelijk private-equityfonds voor ondernemers en vermogende particulieren

30 september 2025 08:52

Maasbert Schouten en investeringsbankier lanceren fiscaal vriendelijk private-equityfonds voor ondernemers en vermogende particulieren

Two Rivers Capital richt zich exclusief op investeringen in ‘MKB+’ en beheerst risico, door scherpe selectie en goede spreiding.

Two Rivers Capital Clusterfonds I gelanceerd

Ondernemer-investeerder Maasbert Schouten en investeringsbankier Denzell Melles lanceren een nieuw investeringsfonds: Two Rivers Capital Clusterfonds I. Het fonds is in Nederland het eerste in zijn soort. Via Two Rivers Capital beleggen ondernemers en vermogende particulieren in een zorgvuldig geselecteerde portefeuille van fondsmanagers. Zo investeren zij indirect in meer dan honderd winstgevende midden- en kleinbedrijven die normaal buiten hun bereik blijven. Daarbij geldt dat investeerders vanuit een B.V. geen belasting betalen over het rendement, vanwege de volledige deelnemingsvrijstelling.

Maasbert Schouten en Denzell Melles - Two Rivers Capital

Two Rivers Capital heeft voor het eerste fonds als doel om 50 miljoen euro op te halen. Inmiddels is al 34,22 miljoen euro toegezegd, waaronder een persoonlijke investering van 10 miljoen euro door Maasbert Schouten. Particulieren en ondernemers kunnen deelnemen vanaf 500.000 euro, gespreid over een periode van vijf jaar.

Het gaat om een fund of funds: een fonds dat investeert in een portefeuille van andere investeringsfondsen om zo een goede risicospreiding te bieden. Two Rivers Capital investeert in circa tien andere fondsen en daarmee indirect in ongeveer 100 ondernemingen. Daarbij kijkt het nadrukkelijk naar ‘below the radar’ fondsbeheerders met een bewezen excellent trackrecord die investeren in winstgevende Europese ‘MKB plus’ bedrijven, onder andere op het gebied van software en gezondheidszorg. Dit type fondsen biedt een aantrekkelijk rendementsprofiel en is ondergewaardeerd door de markt.

Onderscheidende propositie

De propositie van Two Rivers Capital past in de trend van investeringsfondsen die private equity toegankelijk maken voor private investeerders, maar onderscheidt zich op een aantal belangrijke kenmerken. Zo kiezen Schouten en Melles er nadrukkelijk voor te focussen op fondsen die participeren in bedrijven met een EBITDA van 1 miljoen tot 8 miljoen euro.

Melles: “Midden- en kleinbedrijven zijn voor ons en onze deelnemers aantrekkelijk, omdat er relatief veel van zijn, terwijl er niet zoveel investeringsfondsen in deze bedrijven beleggen. Dat maakt het mogelijk om tegen aantrekkelijke waarderingen in te stappen.”

Hij vult aan: “Tegelijkertijd is bij dit soort ondernemingen vaak flinke groei te realiseren door de bedrijfsvoering te professionaliseren en uit te breiden door overnames. Aan het einde van de investeringscyclus kan het belang worden verkocht aan investeerders die zich richten op bedrijven van een maatje groter. Door onze gespreide aanpak profiteren deelnemers van deze kansen zonder geconcentreerd risico.”

Daarnaast is het fonds van Schouten en Melles volledig fiscaal efficiënt. Zowel op fondsniveau als bij de onderliggende participaties is de deelnemingsvrijstelling van toepassing. Daardoor hoeft er geen vennootschapsbelasting te worden betaald over gerealiseerde winsten, waardoor het volledige rendement voor deelnemers behouden blijft. Dit kan een aanzienlijk verschil maken in de waardecreatie van een investeringsportefeuille.

Complementair duo

Two Rivers Capital wordt geleid door Schouten en Melles. Schouten is bekend als AFAB-oprichter, oud-voetbalbestuurder en voormalig Quote 500-lid. Met zijn deelname in ruim negentig fondsen en daarmee indirect in ruim vijfhonderd bedrijven, geldt hij als een van de meest ervaren en succesvolle private equity-investeerders van Nederland.

De 27-jarige Melles, afkomstig uit een familie van rasondernemers, werkte in de afgelopen jaren bij MKB Fonds en bij zakenbank Morgan Stanley in de Londense City. Schouten: “Zijn inzicht en energie en mijn kennis en ervaring maken dat we als een uitstekend, complementair duo opereren. Dat aanvullende zit ook in de naam van ons fonds, Two Rivers Capital, die verwijst naar de Amstel en de Theems, maar ook met een knipoog naar de Maas.”

Over Two Rivers Capital

Two Rivers Capital Clusterfonds I is het eerste private-equityfonds van Nederland dat via fondsmanagers exclusief investeert in midden- en kleinbedrijven. Het fonds is in 2025 opgericht door Maasbert Schouten en Denzell Melles.

Two Rivers Capital richt zich nadrukkelijk op minder bekende maar bewezen fondsmanagers die investeren in winstgevende Europese MKB+ bedrijven (EBITDA van 1 tot 8 miljoen euro). Deze bedrijven combineren stabiliteit met groot groeipotentieel via professionalisering en buy-and-build-strategieën.

Omdat de onderliggende fondsen doorgaans hoge minimumtickets vragen (€ 2,5 miljoen of hoger) en vaak uitsluitend toegankelijk zijn voor partijen met gevestigde relaties, biedt Two Rivers Capital deelnemers indirecte toegang tot dit segment. Het eerste target van het fonds is om 50 miljoen euro op te halen. Deelname is mogelijk vanaf 500.000 euro, gespreid over een periode van vijf jaar.

terug

Reacties op dit artikel

Reactie plaatsen? Log in met uw account.

Om de gebruiksvriendelijkheid van onze website en diensten te optimaliseren maken wij gebruik van cookies. Deze cookies gebruiken wij voor functionaliteiten, analytische gegevens en marketing doeleinden. U vindt meer informatie in onze privacy statement.