De Bonte Wever Assen kondigt forse uitbreidingsplannen aan
12 mei 2025 13:57
Viersterrenhotel en congres- en evenementencentrum De Bonte Wever in Assen heeft ambitieuze uitbreidingsplannen. Binnen het multifunctionele complex van maar liefst 23.000 m² zijn nu al tal van faciliteiten te vinden, waaronder 262 hotelkamers, een grote evenementlocatie, congreszaal, vergaderzalen, restaurants, een uitgaanscentrum, zwem- en saunaparadijs, fitnesscentrum, bowlingbanen en diverse andere recreatieve voorzieningen.
De Bonte Wever werd al twee keer eerder uitgebreid. In 2010 opende het nieuwe hotel aan de Stadsbroek, en in 2018 volgde een aanzienlijke uitbreiding. Toen kwamen onder meer een nieuw congres- en vergadercentrum, een vergroot uitgaanscentrum, extra recreatieruimte en nieuwe restaurants tot stand. Nu kondigt De Bonte Wever een derde grote uitbreiding aan.
Altijd in ontwikkeling
Christa de Ruiter, algemeen directeur van De Bonte Wever:
“De Bonte Wever groeit gestaag en is voortdurend in ontwikkeling. Onze 380 medewerkers ontvangen jaarlijks circa 1 miljoen gasten. De hotelbezetting is uitstekend en ook het aantal evenementen en zakelijke bijeenkomsten is de afgelopen jaren flink gestegen. Iedere dag en ieder jaar kijken we naar wat we kunnen verbeteren, waar behoeftes liggen bij onze gasten, welk aanbod we kunnen creëren en welke evenementen we wensen te organiseren. We staan nooit stil en hebben altijd het besef dat je moet blijven vernieuwen om te blijven verrassen”
“De laatste uitbreiding uit 2018 staat inmiddels als een huis. Het is dan ook tijd voor de volgende stap.”
Extra hotelkamers en meer vergaderzalen
Aan de rondweg van Assen verrijst een geheel nieuw hoofdgebouw, waarin 76 extra hotelkamers worden gerealiseerd. Hiermee komt het totaal op 338 kamers. Deze nieuwe kamers worden ruimer en luxer dan de bestaande, met extra comfort voor zowel de zakelijke als de particuliere gast. Het ontwerp van het nieuwe hoofdgebouw en de overige uitbreidingen is in handen van Pr8 architecten uit Almelo.
Daarnaast worden er vijf nieuwe vergaderzalen toegevoegd aan de al bestaande tien zalen. Pal naast het nieuwe hoofdgebouw komt een tweede multifunctionele foyer en businessentree van 1.100 m². De nieuwe foyer voorziet in een grote behoefte om evenementen en zakelijke bijeenkomsten nog meer een eigen plek te geven.
Nieuwe evenementenhal van 4.000 bezoekers
De plannen omvatten ook de bouw van een nieuwe evenementenlocatie van 3.000 m², volledig ingericht naar de wensen van deze tijd. Deze ruimte is te combineren met de bestaande congreslocatie en foyers De beoogde capaciteit van de nieuwe hal is 4000 personen.
“Evenementen van duizenden bezoekers tegelijk zijn De Bonte Wever nu al niet vreemd. Als voorbeeld kunnen talloze bedrijfsevents en congressen genoemd worden, maar ook bekende publieksevenementen zoals het jaarlijks terugkerende Dutch Open Darts (8000 bezoekers per dag), de wereldkampioenschappen Dans en vele concerten die de agenda vullen. Met de komst van de nieuwe evenementenlocatie kunnen bestaande evenementen verder doorgroeien en worden bovendien mogelijkheden gecreëerd voor veel nieuwe activiteiten. Te denken valt aan beurzen, grootschaligere concerten, festivals, internationale congressen enzovoorts”, aldus Christa de Ruiter.
Impuls voor Assen en regio
Wethouder Martin Rasker van de gemeente Assen: “De uitbreidingsplannen van De Bonte Wever zijn een geweldige impuls voor de vrijetijdseconomie van Assen. Met meer hotelkamers, extra zalen en een nieuwe evenementenlocatie versterken we onze positie als gastvrije en aantrekkelijke stad voor bezoekers en bedrijven. Dit biedt volop kansen voor ondernemers en werkgelegenheid. Het vergroot de landelijke bekendheid van Assen en stimuleert onze lokale economie. Wij zijn trots dat De Bonte Wever deze stap in onze gemeente zet.”
Uitgegroeid tot toonaangevende horecalocatie
Sinds de overname van het toenmalige complex DeSmelt in 2009 door de familie Smit is De Bonte Wever uitgegroeid tot een zelfstandig en toonaangevend horecabedrijf met landelijke bekendheid. Het bedrijf staat al jaren in de top 100 van grootste horecabedrijven in Nederland, en in Drenthe en de Noordelijke provincies op nummer één.
De totale uitbreiding beslaat 8.300 m² en vergroot het bestaande complex met meer dan een derde. De plannen worden momenteel verder uitgewerkt.
Reacties op dit artikel
Reactie plaatsen? Log in met uw account.